بیماریهای اورژانسی اورولوژی

ارولوژی
Typography

مواردی اورژانسی مواردی هستند که باید به سرعت برای درمان بیماری اقدام شود.

فاکتور زمان در اینگونه موارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا در صورت عدم توجه و تاخیر در اقدامات درمانی صدمات جبران ناپذیری به بیمار

وارد می شود. غالبا افراد در حالت طبیعی ناراحتی هایی که درد زیاد داشته را جزو موارد اورژانسی می شناسند .

بیماری تورسیون بیضه:
این نوع بیماری بر اثر پیچیده شدن عروق موجود در بیضه اتفاق می افتد و در باروری مرد تاثیر مهمی دارد. این بیماری علت خاصی نداشته و به صورت خودکار به وجود می آید. در مواردی این اختلال به صورت مادرزادی در فرد وجود دارد. این اختلال معمولا در دوران بلوغ مرد اتفاق می افتد. در چنین شرایطی مدت خیلی کوتاهی( حدودا 6 ساعت) برای درمان آن وجود دارد که در صورت عدم اقدامات لازم بیضه در ناحیه پیچش خون مرده می شود و برای همیشه از بین می رود. متخصص اورولوژی با جراحی بر روی ناحیه بیمار بیضه را در جای خود قرار می دهد.
بیماری پریاپیسم:

در مردانی که بعد از روابط جنسی مدت زمان نعوظ به بیش از یک ساعت طول بکشد امکان ابتلا به بیماری پریاپیسم وجود دارد و حتما ظرف مدت 6 ساعت به پزشک و مراکز درمانی مراجعه شود. این بیماری ناشناخته می باشد و اکثر افراد برای درمان آن دیر اقدام می کنند که دیگر کار از کار گذشته است .این بیماری خطرناک بوده و امکان ناباروری برای مردان را فراهم می کند .

شکسته شدن آلت تناسلی مردان:
شکسته شدن آلت تناسلی مردان يکی از اورژانسهای ارولوژی می باشد.شايعترين حالتي که منجر به شکستگي آلت مي گردد زماني است که هنگام نزديکي زن بعنوان فرد فعال عمل مي کند.در کلينيک و اورژانس ارولوژي موارد ديگري نيز مشاهده مي شود.

ودیگرمواردی که در توضیحات وب سایت به آنها اشاره شده است .

 

دکتر فریدون خیام فر متخصص کلیه ومجاری ادراری 

استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه - اورولوژیست 

فلوشیپ فوق تخصصسی اندویورولوژی و لاپاراسکوپی